A járványhelyzet miatt sorra érkeznek a felmondásokról, leépítésekről szóló hírek, a vendéglátásban és a turisztikában már drasztikus döntéseket hoztak a cégek. De mikor lehet valakinek felmondani, és mikor dönthet úgy a dolgozó, hogy nem bírja a járvány miatti nyomást?
Jó lenne pontosan tudni, milyen intézkedésekre van lehetősége?
Valóban az állásidő alkalmazása a legjobb megoldás az Önök esetében?
A veszélyhelyzet időtartamára leállítaná a munkavégzést és elbocsátaná az alkalmazottakat, vagy épp ellenkezőleg: a gördülékeny újra indulás érdekében inkább megtartaná a jó munkaerőt, de nem akarja, hogy ez a döntés a tönk szélére sodorja a vállalkozását?
Jogszerűen marad otthon a munkavállalója a saját gyermek felügyelete miatt, netán a fertőzésveszélytől tartva, vagy erre tekintettel elbocsátható?
Mi történik akkor a vállalkozásával, ha országosan elrendelik a járványügyi zárlatot?
Megoldást jelenthet a dolgozók fizetés nélküli szabadságra küldése? Egyáltalán: hogyan adható ki ebben a helyzetben a szabadság, és ez mire jelent megoldást? Társadalombiztosítási szempontból melyik munkáltatói döntésnek mi a következménye? Hogyan biztosítható a munkavállaló egészségbiztosítási ellátása a különböző munkáltatói döntések esetén? Hogy alakulnak a táppénz összegek az egyes esetekben?
Lehetőség van-e eltérő megállapodásra? Mire terjedhet ki egy közös megegyezéses munkaszerződés módosítás? Hogyan alakul ebben az esetben a munkabér fizetés?
Alkalmazható-e az Ön vállalkozása esetében távmunka? Milyen szabályokat kell ebben az esetben is betartani?
Melyek a legfontosabb adatkezelési (GDPR) szabályok, amelyek betartása ebben az esetben is kötelező? Ez az egyetlen üdvözítő megoldás, vagy a munkaidőkeret alkalmazása az Önök esetében a célravezető?
Esetleg mégis a felmondás, vagy a csoportos létszámcsökkentés mellett dönt? Érdekli, ebben az esetben hogyan hozhat jogszerű döntést és kerülheti el a későbbi munkaügyi pereket? Amennyiben vállalkozása tovább működik a járványügyi veszélyhelyzet idején, milyen különleges munkavédelmi szabályokat kell betartania és betartatnia? Hol húzódik a munkáltató és hol a munkavállaló felelősségének határa?
Amennyiben ezek közül a kérdések közül legalább egy olyan van, amely felmerült Önben és nincs rá magabiztos válasza, keressen Bennünket. Ügyvédi csapatunk hatékony munkajogi megoldásokat kínál biztonságos körülmények között. Kérje a fenti kérdéseket teljeskörűen és pontosan megválaszoló tanulmányunkat, melyet egyedi ügyvédi megállapodás keretében azonnal, e-mailben a rendelkezésére bocsátunk. Ügyvédeink e-mailben, jogi tanácsadás keretében válaszolnak az Ön vállalkozását érintő speciális kérdésekre. Igény esetén telefonon, vagy Skype-on is rendelkezésére állunk, előre egyeztetett időpontban.